Výškové práce
Kvalitně

Rychle

Levně

Ochrana budov proti holubům a jiným ptákůmČlenité fasády a různé tvary střech budov poskytují velmi vhodná místa k odpočinku holubů a dalších ptáků.
hrot 1
Tato místa časem vytvářejí ideální podmínky k zahnízdění a vyvedení dalšího potomstva. S tímto je pak spojené znečišťování a hyzdění fasád domů ptačím trusem.
Agresivní trus dále ničí oplechování prorezavěním, tím způsobuje následné zatékání dešťové vody a poškozuje budovu. Nejenže tak vznikají materiální škody, ale i nebezpečí pro naše zdraví.
hrot 2
Ptačí trus, zvláště pak holubí, je zdrojem mnoha mikrobů, parazitů a nejrůznějších alergenů. Může způsobit řadu vážných nemocí.
Ale jak ochránit dům před návštěvou ptačích hostů? Nejlepší způsob ochrany je zamezit usedání ptáků na příhodných místech jako jsou hřebeny střech, římsy, atiky apod. Nesmíme opomenout ani komíny a větrací šachty.
Podle tvaru plochy je třeba zvolit co nejúčinnější ochranu. Z vlastních zkušeností volíme lety osvědčený hrotový systém. Jedná se o řadu kolmo vztyčených a rozevřených nerezových drátů upevněných do základny z UV stabilizovaného polykarbonátu. Tento celek se upevňuje právě na inkriminovaných místech. Na takto chráněná místa je přistávání ptáků extrémně nepohodlné a nemožné.


Hrotový systém je velmi efektivní. Je trvalou ochranou proti přistávání a následnému zahnízdění ptáků.


hroty1
Střecha budovy je doslova v obležení nevítaných ptačích hostů.
hroty2
Vhodně instalovaný hrotový systém odradí ptačí návštěvy.
hroty3
Hrotový systém v praxi.
htoty4
Hrotový systém v praxi.
 
EPOR